Beton Kesme


Beton kesimi, zemin, perde, kolon, kiriş, pencere ve kapı yerleri açımı,havalandırma,table,bahçe duvarı,baca deliği ve baca boşluğu kesimi yapılır.
 
  -Makinamızı kesilecek betona sabitledikten sonra kesim yapılır.
  -Makinamız su ve elektrikle çalışmaktadır. Bunun için elektrik ve su ihtiyacı çalışma alınında temin edilmelidir.
Demir donatılı ve donatısız yatay - dikey ve düşey 45º - 90º - 180º lik açılarla çalışabilen hidrolik veya elektrikli beton kesme makinesidir.
Genel olarak betonarme perde beton ve döşemi kesiminde kullanılan bir sistem olup Özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin hareketinden yararlanılarak hemse yapabilmektedir.
 
Hidrolik kesme makinesi ile proje değişikliklerinde, tadilat onarım veya unutulmuş kapı, pencere ve asansör boşluklarının kesilmesi de kullanılır,
Hidrolik kesme makinesi kumandalı bir sitem olup el değmeden uzaktan demir donatılı ve donatısız betonlarda vibrasyonsuz, hasarsız tahribatsız sulu, hidrolik raylı bir sistemdir. Zaman tasarrufu etmenizi sağlar işinizi hızlı çözüme kavuşturur. Betonun ve asfaltın herhangi bir nedenden dolayı kaldırılması gerektiği durumlarda; Yüzeyin tamamına zarar vermeden istenen alandaki betonu düzgün bir şekilde içerisindeki yapı ile birlikte kesilerek kaldırabilirsiniz. Kesilen yüzey düz bir yüzey olduğu için ekstra düzeltme işlemi gerektirmez. Beton kalınlığı 100 cm ye kadar kesme işlemi yapabilen makineler vardır her geçen gün teknoloji bünyesinde ilerlemektedir. Testere çapları: Q 20 den Q 2000 e kadar bulunmaktadır.
 
Elmaslı karot kesme sisteminin hidrolik aşamasıdır.
  * Rayın monte edilme yönüne göre raya paralel olarak kesim yapar.
  * Perde, döşeme, kolon, kiriş gibi betonarme yapıların üzerinde sıkça kullanılmaktadır.
  * En önemli avantajları kesilen yerde ve alanda tadilata gerek yoktur.
  * Sıfır vibrasyon ile kesim yapılması kalan betonarme de çatlaklar oluşmamasını sağlar.
  * Klasik yöntemlerle karşılaştırılamayacak kadar hızlı ve sessiz bir yöntemdir.