Beton Delme


Beton Delme ( Karotla Beton Delme )
 
20mm ile 400 mm çapında demirli ve demirsiz betonda delik açabilme,düşey ve yatay konumlarda 45 derecelik açı ile delik delebilme,demir donatılı betonda çatlaksız,zararsız,süratli bir şekilde betonda delik delinir.Uygulama alanları su borularının,doğalgaz,havalandırma boruları,karot numuneleri alımı(evinizin dayanıklımı olup olmadığı anlaşılabilmesi için kolonlarda zararsız,çatlaksız beton delimi) vb. yerlerde makinalarımızla delik delinir
 
KAROT İLE BETON DELME
İnşaatlarda ve yapım işlerinizde, beton delme konusunda sizlere büyük kolaylıklar getiren , gerek zaman açısından ve gerekse ücret bakımından;
Tercih edilen bir sistemdir.
Geleneksel yöntemlerle beton delme işi (kırıcı delicilerle) çok fazla zaman almaktadır, kırma işlemi esnasında, betonda titreşim oluşmasından dolayı kılcal çatlaklar meydana gelmekte, bu da betonun direncini ve kalitesini azaltmaktadır.
 
Çatlaklardan suyun, nemin ve oksijenin girmesiyle taşıyıcı demir sistemde korozyon meydana gelmektedir.
Bu da yapının ömrünün çok kısalmasına sebep olmaktadır.
Kırıcılarla yapılan delme esnasında çıkan demirlerin kesilmesi de hem problemdir hem de titreşimden dolayı demirin betondan ayrılması söz konusudur.
Kırıcılarla betondan Ø 10 cm.’lik bir borunun geçebilmesi için açılan delik Ø 10 cm.’den her zaman büyük olacaktır.
Oysa karot makinesi ile Ø 50 cm – Ø 1000 cm.’e kadar her çapta delik açılımının yanı sıra, çok zahmetsiz, çok hızlı ve ekonomiktir.
Delme işlemi demir donatılı veya demir donatısız tüm zeminlere uygulanabilmekte olup,darbesiz, sessiz, pislik bırakmadan ( yatay, dikey, düşey ) istediğiniz açı ve derinlikte, tavanda, yerde, balkonda, çatıda, perdede, en uç köşelerde dahi her türlü açılım ve tadilatı yaptırmak için en uygun  sistemdir.
Beton ve donatıya vibrasyonun verdiği zararı vermez, çünkü vibrasyon yoktur. Betonun içinden geçecek çap kadar delik açılır.
Çok hızlıdır, kırıcı ve delicilerle bir haftada yapılabilen bir iş bir güne inebilmektedir.
Kırıcılarla gereğinden fazla büyük açılan deliklerin çimento ve tamir harçlarıyla yeniden onarılması gerekmektedir.
Ama karot ile beton delme de tamirata gerek yoktur.
Perde betona kapı ve pencere açımları, şaft açımları dahil olmak üzere her türlü beton delme işlemlerinde bunun yanı sıra beton numunesi mermer ocaklarında da kullanılmaktadır.
Size hem işçilikten , hem zamandan hem de maddi anlamda tasarruf sağlar.